Plany żywieniowe DASH są już teraz w pełni dostępne na Vitalii! | Vitalia

To już trzecia dieta specjalistyczna, która na przestrzeni ostatnich miesięcy pojawiła się na Vitalii. Tym razem przedstawiamy jeden z najlepiej ocenianych jadłospisów przez dietetyków niemal na całym świecie!

Lody dla ochłody! 10 faktów na temat lodów, które powinieneś koniecznie poznać

5 niezawodnych sposobów jak nie przytyć na wakacjach

Co to jest dieta DASH?

DASH to skrót od angielskiego “dietary approaches to stop hypertension”, powstała z myślą o zapobieganiu i leczeniu nadciśnienia tętniczego. Jadłospis DASH od lat utrzymuje się w czołówce najzdrowszych diet polecanych przed dietetyków i lekarzy na całym świecie.

Tutaj możecie zapoznać się z całym zestawieniem: https://health.usnews.com/best-diet/best-diets-overall

Na czym polega ta dieta?

Przede wszystkim obfituje w warzywa, owoce, pełnoziarniste produkty zbożowe, beztłuszczowe i niskotłuszczowe produkty mleczne. Istotne jest także spożywanie nasion roślin strączkowych, orzechów i nasion. W diecie tej zawierają się także ryby i mięso drobiowe.


Ograniczyć należy natomiast mięso czerwone, słodycze, słodzone napoje i sól. Charakteryzuje się ona wysoką podażą potasu, wapnia, błonnika pokarmowego oraz niską zawartością sodu, nasyconych kwasów tłuszczowych, cholesterolu oraz tłuszczu ogółem.

Dieta DASH już na Vitalii

Plany naszej diety DASH bazują na smacznych i różnorodnych przepisach z produktów, które znajdziesz w każdym sklepie. W ramach abonamentu diety, co tydzień otrzymasz nowy jadłospis, dopasowany do Twoich ustawień. Jeżeli któryś z przepisów Ci się nie spodoba, możesz w łatwy sposób go wymienić!

Tutaj możecie zapoznać się z całą ofertą: https://vitalia.pl/dieta/dash.html.

  • Komentarze


Posted

in

by

Tags:

Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *